سئو و بهینه سازی وب سایت

آموزش افزونه Accesspress Social Share وردپرس

شبکه های اجتماعی

آموزش افزونه Accesspress Social Share وردپرس

دراین روز ها می توان گفت شبکه های اجتماعی یکی از کلید های اساسی در بحث سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد.
وب سایت های شبکه های اجتماعی از یک طرف و از طرف دیگر با پیشرفت تکنولوژی برنامه ها و اپلیکیشین های گوشی تلفن مهمترین قسمت زندگی مردم را تشکیل می دهند. جدا از آمار و ارقام و نتایج بدست آمده از سایت های قوی سئو شده، به راحتی می توان فهمید که یکی از بهترین راه های افزایش بازدید از یک وب سایت ، اشتراک مقالات و مطالب در این شبکه های اجتماعی می باشد.
روش های گوناگونی برای فعالیت در شبکه های اجتماعی مطرح شده است به عنوان مثال اشتراک مطالب توسط ادمین یا مدیر وب سایت در شبکه های اجتماعی که یکی از ساده ترین راه ها می باشد ولی خب این اشتراک گذاری چه بهتر است که از طرف بازدید کنندگان انجام شود، با این کار کاربران مختلف مطالب وب سایت شما را به اشتراک می گذارند و تاثیر بسیار بالاتری از نظر سئو برای وب سایت شما دارد زیرا هر کاربر خود در شبکه های متنوعی عضو است.
امروز از سایت وب مدار در خدمت شما هستیم تا با آموزش افزونه ی AccessPress Social Share از وردپرس آشنا شویم که وظیفه ی آن اشتراک گذاری مطالب وب سایت شما در شبکه های اجتماعی توسط بازدیدکنندگان می باشد.
در قدم اول افزونه را از قسمت افزونه ها در پنل مدیریت وردپرس نصب و فعال می کنیم. در صورتی که نصب و فعال سازی آن به درستی انجام شود می توانید عنوان افزونه AccessPress Social Share را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید.روی آن کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات افزونه شوید.
در آخرین نسخه ای که تا امروز از این افزونه ارائه شده دارای ۷ تب مجزا می باشد که ۴ تب اول آن مربوط به تنظیمات می باشد.
– Social Networks
در تب اول شما می توانید انتخاب کنید کدام شبکه های اجتماعی در پست های شما نمایش داده شود که با تیک زدن هر کدام می توانید این کار را انجام دهید همچین با علامتی که در کنار هر آیکون هست می توانید به راحتی آن ها را جا به جا کنید یا به اصطلاح دراگ و دراپ کنید.
accesspress-social-share

– Share options

در این قسمت از افزونه شما می توانید انتخاب کنید که آیکون های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی در کدام یک از صفحات وب سایت شما نمایش داده شود که برای این کار کافیست تیک هر کدام را به دلخواه بزنید.
accesspress-social-share

– Display Settings

تب سوم از تنظیمات به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول display position که شما می توانید جایگاه آیکون ها در یکی از سه حالت زیر مشخص کنید.

– در پایین محتوا          – در بالای محتوا          – هر دو (در پایین و بالای محتوا)

در بخش دوم یعنی Social icons sets شش تم متنوع وجود دارد که شما می توانید یکی را به عنوان طرح آیکون ها انتخاب کنید.
accesspress-social-share

– Miscellaneous

دراین تب، تنظیمات جزئی تری از افزونه مانند غیر فعال کردن افزونه- نحوه باز شدن (در پنجره جدید،همان پنجره) و … وجود دارد که بهتر است بعد از نصب روی تنظیمات پیشفرض باقی بماند

در تب How To Use توضیحاتی در مورد نحوه ی استفاده از افزونه را بیان کرده است که با هم مرور کردیم و همچنین شورت کد ها و کدهای پی اچ پی برای نمایش آیکون ها در اختیار ما قرار داده است.

درانتها گزینه ی save settings را بزنید تا ذخیره شود.

همچنین شما می توانید این افزونه را به نسخه پولی upgrade کنید که از جمله تفاوت آن در تم ها و شبکه های اجتماعی بیشتر می باشد.

این افزونه علاوه بر قابلیت درج خودکار آیکون ها این امکان را دارد تا از کد کوتاهی برای درج آیکون های اشتراک گذاری در مکان های دلخواه برخوردار شوید که برای این کار کافیست کد زیر را در هر جایی که می خواهید درج کنید:

از دیگر فواید این افزونه، کاربر پسند و واکنش گرا بودن آن می باشد که برای سئو بسیار حائز اهمیت است.همچنین در صورتی که شبکه های اجتماعی تغییری در API های اشتراک گذاری بدهند به طور خودکار آن ها را شناسایی و اعمال می کند.
البته به این نکته دقت شود که این افزونه در صورتی کارامد و مفید واقع می شود که مطالب سایت ما به قدری مفید، جالب و جذب کننده باشد که بازدید کننده را برای اشتراک گذاری آن مطلب تحریک کند.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**