سئو و بهینه سازی وب سایت

آموزش افزونه Broken Link Checker وردپرس

آموزش افزونه Broken Link Checker وردپرس

بدون شک یکی از مهمترین موارد در بحث سئو و بهینه سازی وب سایت بررسی لینک هایی می باشد که از نظر خزنده های گوگل شکسته و بدون مقصد نباشند. روش های مختلفی برای بررسی لینک های شکسته وجود دارد ولی از آن جایی که سیستم وردپرس یکی از محبوب ترین CMS ها می باشد افزونه ای در این زمینه تهیه شده که وظیفه ی آن بررسی این نوع لینک ها و برطرف کردن خطا های موجود می باشد.امروز از سایت وب مدار با آموزش افزونه ی Broken Link Checker وردپرس در خدمت شما هستیم. یکی از فوایدی که این افزونه دارد این است که به موتورهای جستجو،امکان جستجوی لینک های خراب را نمی دهد.

در ابتدا افزونه Broken Link Checker را از بخش افزونه های پنل مدیریت وردپرس نصب کرده و سپس آن را فعال می کنیم که بعد از آن زیر منوی جدیدی به قسمت تنظیمات با نام بررسی کننده پیوند اضافه می شود که شامل ۵ تب یا قسمت مختلف می باشد که یک به یک با هم مرور می کنیم.در ضمن اگر نسخه ی جدید این افزونه را نصب کنید تقریبا اکثر قسمت های آن به فارسی ترجمه شده است.
لینک شکسته
۱- عمومی
بخش اول مربوط به یک سری تنظیمات کلی از این افزونه می باشد که شامل ۷ قسمت می باشد که با توجه به شماره گذاری روی تصویر یک به یک با هم مرور می کنیم.
۱-در قسمت اول همان طور که از نام آن مشخص است به شما نشان می دهد که چند لینک شکسته و خراب وجود دارد. با کلیک روی این گزینه صفحه ای برایتان باز می شود که پیوند های خراب را در آن می بینید.
۲-در قسمت دوم شما با وارد کردن مقدار عددی بازه ی زمانی می توانید تعیین کنید که هر چند ساعت یکبار لینک های موجود در سایت را بررسی کند و صفحات با ارور ۴۰۴ را پیدا کند.(مقدار دلخواه را بر اساس ساعت وارد کنید.)
۳-در قسمت سوم از بخش عمومی شامل دو تیک می باشد در صورتی که تیک اول را بزنید افزونه پس از هر بار بررسی، گزارشی از لینک های شکسته پیدا شده را برای ایمیلی که شما در قسمت ۴ وارد می کنید می فرستد و در صورتی که تیک دوم را بزنید این ایمیل به نویسنده مطلبی که لینک شکسته و خراب در آن وجود دارد ارسال می شود.
۴-اگر در قسمت قبل تیک اول را زده باشید، اینجا باید ایمیل خود را وارد کنید تا گزارش تهیه شده از پیوند های شکسته را به آن ارسال کند.
۵-در قسمت پنجم شما سه تیک را مشاهده می کنید تیک اول یک قالب سفارشی برای لینک های خراب در نظر می گیرد که خودتان می توانید فایل CSS این قالب را ویرایش کنید و به دلخواه خودتان درست کنید.تیک دوم یک قالب سفارشی برای لینک های شکسته ای که توسط پلاگین پاک شده اند در نظر می گیرد که خودتان می توانید فایل CSS این قالب را ویرایش کنید و به دلخواه خودتان درست کنید و اگر تیک سوم را بزنید باعث می شود که موتور های جستجو لینک های شکسته و خراب وب سایت شما را دنبال نکند که پیشنهاد می کنیم این تیک را بزنید زیرا در صورتی جستجوگر ها لینک های شکسته شما را دنبال کنند در سئو وب سایت شما تاثیر منفی دارد.
۶-گزینه ی ششم یعنی Suggestions که بازدن تیک آن می توانید از پیشنهاداتی که این افزونه در مورد لینک های خراب می دهد، آگاه شوید.
۷-و گزینه ی آخر که با زدن این تیک در واقع خطاهای لینک هایی که توسط این افزونه قابل حل شدن یا درست شدن نیست را به شما اطلاع دهد.
لینک شکسته
۲- دنبال پیوند ها بگرد در
در بخش دوم شما می توانید مشخص کنید که در کدوم قسمت از سایت شما دنبال پیوند های شکسته و خراب بگردد و آن ها را بررسی کند.
لینک شکسته
۳- بررسی کدام پیوند ها
بخش سوم شامل دو قسمت است که در قسمت اول گونه های پیوند می توانید مشخص کنید که کدام نوع از پیوند ها بررسی شوند که به ترتیب برای شما این پیوند ها را ترجمه کرده ایم.
لینک های HTML – تصاویر HTML – ادرس های متن – ویدیو های یوتیوب – ویدیو های یوتیوب با کد های قدیمی – ویدیو های گوگل ویدیو – ویدیو های گوگل ویدیو با کد های قدیمی – آدرس های هوشمند یوتیوب – ویدیو های ویمئو – ویدیو های دیلی موشن
قسمت دوم لیست محروم ها می توانید لینک هایی که نمی خواهید بررسی شوند را وارد کنید.برای این کار کافیست کلمات ممنوعه را وارد کنید تا افزونه لینک های دارای این کلمات را بررسی نکند.
لینک شکسته
۴- پروتکل‌ها و رابط‌های برنامه کاربردی
در این بخش می توانید ابزارها و سرویس هایی را که به سایت شما متصل هستند اما آدرس آن ها خراب و شکسته شده را مورد بررسی قرار دهید.
لینک شکسته
۵- پیشرفته
بخش آخر پیشرفته که مربوط به تنظیمات اجرایی این افزونه می باشد که نیازی نیست تنظیمات این بخش را تغییری دهید
لینک شکسته
در انتها بعد از این که تمامی تنظیمات را انجام دادید روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید و منتظر عملکرد افزونه باشید.این کار ممکن است چند ساعت طول بکشد.بعد از این زمان می توانید مجدد به تنظیمات قسمت اول از بخش اول افزونه (عمومی) مراجعه و لینک های خراب را مشاهده کنید.امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید واقع شود.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**