سئو و بهینه سازی وب سایت

آموزش افزونه seo friendly images وردپرس

بهینه سازی تصاویر

آموزش افزونه seo friendly images وردپرس

در این پست از سایت وب مدار درخدمت شما هستیم تا یکی دیگر از افزونه های وردپرس که در سئو و بهینه سازی وب سایت سایت بسیار موثر است را برایتان آموزش دهیم.استفاده از تصاویر در وب سایت ها یک مسئله ضروری است ولی نکته ای که هست تصاویر چقدر در سئوی سایت تاثیر گذار هستند؟ آیا آپلود تصاویر و استفاده از آن کافی است؟
seo friendly images
مهمترین مسئله ای که برای تصاویر آپلود شده در وبسایت حائز اهمیت است وجود دو خصوصیت title و alt برای تصاویر می باشد که این کار باعث بهینه سازی وب سایت شما در جستجو گوگل می شود.خاصیت title مربوط به عنوان عکس و خاصیت alt مربوط به متن جایگزین عکس برای زمانی که تصویر لود نمی شود می باشد.
امروز قصد داریم افزونه ی seo friendly images را معرفی کنیم و با نحوه ی استفاده صحیح و موثر آن آشنا شویم.در ابتدا اگر بخواهیم تعریفی از این افزونه داشته باشیم این طور می توان گفت : دادن خصوصیات title و alt به تصاویر.
درابتدا از قسمت افزونه ها از پنل مدیریت وردپرس افزونه seo friendly images را نصب کرده و سپس آن را فعال کنید. اگر افزونه به طور کامل نصب شده باشد ، منو seo friendly images به منوی مدیریت وردپرس اضافه می شود سپس روی آن کلیک کرده که شامل دو گزینه about و setting می باشد که گزینه about فقط توضیحاتی درباره افزونه و سازنده افزونه هست پس روی روی گزینه setting کلیک کنید تا وارد تنظیمات این افزونه شویم.

seo friendly images

دو فیلد اول یعنی image ALT attribute و image TITLE attribute شما می توانید مشخص کنید از کدام تگ برای خاصیت alt و title در تصاویر استفاده شود.

به عنوان مثال شما می توانید انتخاب کنید از تگ %title برای خاصیت alt (متن جایگزین تصویر) و از تگ %name برای خاصیت title (عنوان تصویر) استفاده شود که تگ های مجاز را در ادامه برای شما آورده ایم.

%title از عنوان نوشته برای جایگذاری استفاده شود.

%desc از خلاصه مطلب برای جایگذاری استفاده شود.

%name از نام عکس برای جایگذاری استفاده شود.

%category از عنوان دسته برای جایگزینی استفاده شود.

%tags از برچسب های مطلب برای جایگزینی استفاده شود.

گزینه ی بعدی یعنی Override default image alt tag اگر تیک آن را بزنید باعث می شود که اگر به تصویر خاصی alt داده اید آن را در نظر نگیرد و به حالت پیشفرض برگرداند.

گزینه ی بعدی یعنی Override default image title tag اگر تیک آن را بزنید باعث می شود که اگر به تصویر خاصی title داده اید آن را در نظر نگیرد و به حالت پیشفرض برگرداند.

و گزینه آخر یعنیStrip extension and delimiter characters (like dot dash etc) from the title tag اگر تیک آن را بزنید باعث می شود که اگر از حروف جداکننده در عنوان ، دسته و … استفاده کرده اید آن را برای title در نظر نگیرد و در انتها برای تایید روی گرینه Update options کلیک کنید.
خب در اینجا آموزش افزونه seo friendly images به پایان رسیده است. امیدارم مفید واقع شود.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

2دیدگاه

  1. فوق تخصص كليه گفت:

    عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

  2. nlks گفت:

    سلام افزونه میخواستم که مدیر کل نوشته ای رو نوشته باشه ولی کابر معمولی نتونه اون رو ببینه ولی مدیر کل هر موقعه لاگین شد روی سایت اونو ببینه

**ایمیل شما منتشر نخواهد شد**