سئو و بهینه سازی وب سایت

آموزش فعال کردن Leverage browser caching

فعال کردن cache وب سایت

آموزش فعال کردن Leverage browser caching

سرعت وب سایت یکی از عواملی است که بر روی سئو سایت و بهینه سازی وب سایت تاثیر زیادی دارد یکی از روش های افزایش سرعت وب سایت فعال کردن cache وب سایت هست. زمانی که مرورگر شما قصد دارد وب سایتی را بارگذاری کند، اطلاعات زیادی مانند تصاویر، فایل های CSS وفایل های جاوا اسکریپت را دریافت می کند. برخی از این اطلاعات همواره ثابت و بدون تغییر هستند. پس بهتر است که مرورگر این فایل ها را در حافظه کش (browser caching) خود ذخیره کند تا از دریافت آنها در هر بار مراجعه به وب سایت جلوگیری کرده و در نتیجه مدت زمان لازم برای بارگذاری وب سایت کاهش یابد. البته برای انجام این کار لازم است مدیر وب سایت قبلا تنظیماتی را برای فعال کردن browser caching اعمال کرده باشد. اعمال این تغییرات در وب سایت leverage browser caching نام دارد.
حال اگر شما صاحب وب سایتی هستید و قصد دارید قابلیت ذخیره اطلاعات در حافظه کش مرورگر را فعال کنید تا سرعت بارگذاری وب سایت را افزایش داده و مدت زمان باز شدن وبسایت در مرورگر بازدید کنندگان را کاهش دهید، تنها کافیست مانند این راهنما leverage browser caching را در وب سایت خود فعال کنید.
ممکن است این سوال ایجاد شود که browser caching چیست؟ در واقع عملکرد browser caching اینگونه است که اطلاعات و محتوای وب سایت پس از اولین بارگذاری در مرورگر ذخیره می شود تا در مراجعات بعدی یا هنگام مراجعه به دیگر صفحات وب سایت، نیازی به دریافت اطلاعات مشابه مانند تصویر لوگو یا فایل های CSS نباشد. این کار باعث می شود که بازدید های بعدی از وب سایت با سرعت بیشتری انجام شود.
برای فعال کردن قابلیت کشینگ در وب سایت و افزایش سرعت آن ابتدا وارد cpanel شده سپس وارد روت سایت یعنی همان public_html شوید و سپس فایل .htaccess را پیدا کنید و در حالت edit بازش کنید و پس از آن کد زیر را به آن اضافه کنید.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**