سئو و بهینه سازی وب سایت

الگوریتم هیلتاپ Hilltop Algorithm

Google-Algorithm

الگوریتم هیلتاپ Hilltop Algorithm

سئو و بهینه سازی وب سایت وب مدار – الگوریتم هیلتاپ به جای اینکه از کل فضای وب برای رتبه دهی استفاده کند، سعی می کند با استفاده از سایت هایی که از وب سایت های تخصصی روی موضوع مشخص فعالیت دارد لینک دریافت کند.

یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل که در سال ۲۰۰۳ معرفی شد الگوریتم هیلتاپ Hilltop Algorithm است. این الگوریتم از ابتدای معرفی تاثیرات چشم گیری را بر نتایج موتورهای جستجو داشته است که همچنان این تاثیرات ادامه دارد.
یک سئو کار حرفه ای که در زمینه وب فعالیت دارد مهم و ضروری است که از تاثیرات الگوریتم هیلتاپ در سئو آگاهی کامل داشته باشد تا با کمک آن درک عمیق تری از پایه و اساس سئوی مدرن و امروزی بدست آورد.

الگوریتم هیلتاپ

الگوریتم هیلتاپ به شناسایی سایتهای معتبر و حرفه ای می پردازد. در واقع هدف از الگوریتم هیلتاب در سئو شناساندن صفحات حرفه ای برای رتبه بندی بهتر است.
الگوریتم هیلتاپ با شناسایی صفحات تخصصی برای شناسایی سایت های معتبر استفاده می کند. سایتهای تخصصی سایت هایی می باشند که در یک حوزه و حرفه خاص فعالیت دارند. رویکرد الگوریتم هیلتاپ هم مانند دیگر الگوریتم های گوگل بر پایه فرضیه های مشابه قرار دارد. یعنی تعداد و کیفیت منابعی که به یک صفحه بک لینک داده‌اند، مقیاس‌های خوبی از کیفیت برای رتبه بندی آن است. تفاوت الگوریتم هیلتاپ با دیگر الگوریتم ها در این است که این الگوریتم تنها صفحات تخصصی را مد نظر دارد یعنی صفحاتی که با هدفی خاص برای هدایت مردم به سمت منابع خاص ایجاد شده است.

زمانیکه الگوریتم هیلتاپ سایت های مرجع و معتبر را شناسایی کرد گوگل آن سایت ها را بررسی می کند و ارزش و اعتبار آنها را مشخص می نماید. بعد از تایید سایت به عنوان یک مرجع معتبر صفحاتی که در آن معرفی شده است می تواند شانس زیادی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را داشته باشد. این موضوع باعث شده که دایرکتورهای معتبری همچون Dmoz، Yahoo و Wikipedia ارزشمندترین فضاها برای لینک سازی سایت های کوچکتر باشند. به کمک الگوریتم هیلتاپ در سئو، گوگل می تواند سایت های مرجع را شناسایی کرده و از طریق آنها سایت های معتبر را پیدا کند.

الگوریتم هیلتاپ در سئو

قدیمی ترین الگوریتم گوگل که تاثیر بسیاری بر سئو دارد الگوریتم هیلتاپ است. زمانی که الگوریتم هیلتاپ به عنوان یکی از الگوریتم های گوگل معرفی شد تنها با بدست آوردن بک لینک از سایت های دیگر می شد به رتبه های بالا دست پیدا کرد و علتش این بود که از دایرکتوری ها به عنوان یک منبع معتبر برای شناخت سایت های با کیفیت استفاده می شد.
استفاده از الگوریتم هیلتاپ در سئو باعث شد تا سئو کارها و متخصصین سئو به فکر ایجاد دایرکتورهای شخصی و مخفی کردن ارتباط مالکیت سایت ها بیافتند. که این کار را با استفاده از IP های اختصاصی انجام می دادند. استفاده از IP که امروزه با نام شبکه خصوصی لینک یا PBN شناخته شده است اگر توسط گوگل شناسایی شود موجب می شودکه سایت مورد نظر جریمه سنگین شده و یا اینکه سایت از نتایج گوگل حذف می شود.

برای الگوریتم  هیلتاپ Hilltop بهینه سازی انجام بدهیم

برای بهینه سازی الگوریتم هیلتاپ می توانیم راه کارهای زیر را انجام دهیم:

  • سایت های معتبر و مهم را شناسایی کنید
  • پروفایل لینک های خود را متنوع کنید
  • با وب سایت های واقعی و افراد واقعی شبکه سازی کنید

برچسب ها:
مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**