سئو و بهینه سازی وب سایت

تاثیر منفی پارک دامنه بر سئو سایت

پارک دامنه بر سئو سایت

تاثیر منفی پارک دامنه بر سئو سایت

سوال بسیاری از افراد که علاقمند به بهینه سازی وب سایت و سئو وب سایت خود هستند این است که آیا پارک دامنه اثر مفیدی بر سایت دارد یا مضر و یا حتی اینکه آیا اصلا تاثیری در سئو وب سایت دارد یا بی اثر است و آیا تاثیری در وضعیت سئو وب سایت دارد؟ در مطلب امروز قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم وچگونگی تاثیر پارک دامنه بر سئو را برای شما روشن کنیم.

اثرات منفی پارک دامنه بر سئو و راه حل

اغلب این تصور اشتباه وجود دارد که در صورتی که اگرپسوند دامنه فعلی سایت مثلا com باشد و یک دامنه جدید با همان نام ولی با پسوند دیگر مثلا ir خریداری و روی دامنه اصلی پارک شود , برای سئوی سایت بسیار مفید است و رتبه سایت را در گوگل بالامی برد. در حالی که این کار کاملا به ضرر سئوی سایت است و باعث افت رتبه سایت می شود.چون این دو دامنه با وجود این که نام یکسان دارند ولی پسوند مختلف دارند و مجزا به حساب می ایند.

وجود مطالب تکراری و تاثیر آن روی سئو سایت

در صورتی که با دو آدرس مجزا ، یک صفحه یکسان یا به عبارت دیگر , محتوای یکسان لود شود, این وضعیت از نظر گوگل کپی محتوا تلقی می شود و نه تنها امتیازی به سایت مورد نظر نمی دهد بله در رتبه بندی خود سایت را در جایگاه پایین تری قرار می دهد و احتمال بالایی وجود دارد که سایت را جریمه کند.زیرا گوگل در الگوریتم های جدید خود به موضوع عدم کپی محتوا اهمیت بسیاری می دهد و با اعمال جریمه به سایت های مختلف سعی می کند که از کپی محتوا جلوگیری کند.
سایت هایی که محتوای خود را از سایت های دیگر کپی برداری می کنند, توسط گوگل جریمه می شوند و وقتی دو ادرس مجزا صد در صد محتوای یکسانی داشته باشند این به معنای کپی صد در صد است و در نتیجه کاملا مشخص است که رتبه سایت به طرز قابل توجهی افت می کند. به خصوص اگر این صفحه , صفحه اصلی سایت باشد که این موضوع خیلی مهم تری است و اگردامنه جدید را روی دامنه قبلی پارک کرده اید بایدهرچه سریعتربرای رفع این مشکل اقدام کنید.

راه حل مناسب ریدایرکت ۳۰۱

سوالی که ممکن است بعد از خواندن نکاتی که گفتیم به وجود بیاید این است که چطور می توان کاری کرد که با هر دو نوع دامنه , بتوان سایت را نمایش داد. بدون این که تاثیری منفی در وضعیت سئو داشته باشد؟ راه حل این است که باید دامنه جدید به لصطلاح پارم دامنه را به دامنه قبلی ریدایرکت ۳۰۱ کرد. به دلیل اینکه ریدایرکت ۳۰۱ به معنی انتقال دائم یک ادرس است , ریدایرکت شدن دامنه جدید به دامنه قبلی برای ربات های گوگل به معنی کپی محتوا نیست وباعث افت رتبه نمی شود.

فرض کنیم که دامنه اصلی ما bigtheme.com است و دامنه bigtheme.ir را نیز خریداری کردیه ایم و می خواهیم ان را به دامنه اصلی ریدایرکت کنیم.البته برای این بتوان این کار را انجام داد ابتدا باید دامنه جدید را روی دامنه قبلی پارک کنیم (که در کنترل پنل سرور میزبانی سایتتان تنظیمات مربوط به پارک دامنه وجود دارد و در انجا می توانید عمل پارک کردن را انجام بدهید.) و سپس ان را به دامنه قبلی ریدایرکت ۳۰۱ کنیم.
ریدایرکت ۳۰۱ را قبلا آموزش دادیم می توانید از آموزش ریدایرکت استفاده کنید.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

3دیدگاه

  1. آزمون آیین نامه گفت:

    ممنون از سایت خوبتون. من هم توی سایتمون آموزش های زیادی گداشتم به سایت
    من هم سر بزنید

  2. تیشرت فست فود گفت:

    سلام.وبسایت جامعی دارید.خیلی خیلی ممنون

**ایمیل شما منتشر نخواهد شد**