سئو و بهینه سازی وب سایت

تبلیغات پاپ آپ

پاپ آپ

تبلیغات پاپ آپ

سایت وب مدار – زمانیکه می خواهید کسب و کار خود را به دیگران بشناسانید وب سایت بهترین مکان برای این است که برند خود را اطلاع رسانی کنید. شما می توانید در وب سایت خود به مخاطبانتان درباره هدف برند خود توضیح دهید. هنگامی که می خواهید برای مشتریان خود طراحی وب سایت انجام دهید از مواردی که نشان دهنده زیاده روی کردن است خود داری کنید زیرا یک وب سایت مکان مناسبی نیست تا شما بخواهید در آن زیاده روی کنید، چون تمام کاربران حوصله و وقت برای این ندارند تا تمام صفحات وب سایت را مطالعه کرده تا به آنچه مورد نیازشان است دست پیدا کنند.

وب سایت هر چه ساده تر باشد محبوبیت بیشتری دارد. ساده بودن وب سایت موجب شده تا طراحان مفاهیم مهم و اصلی برند را بدون اینکه لازم باشد توضیحی درباره آن بدهند به کاربران منتقل کنند.

شاید این فکر به ذهن شما خطور کند که ساده بودن یک وب سایت نمیتواند پیام های بیشتری را به کاربران منتقل کند در صورتیکه این گونه نیست. و برای این کار تنها کافی است از روش هایی که خیلی هم دشوار نیست استفاده کنید. یکی از روش هایی که می توانید انجام دهید شیوه پاپ آپ است. در این مقاله می خواهیم به موضوع پاپ آپ چیست؟ بپردازیم که سال ها پیش به عنوان یک ابزار معرفی شده است. با سایت وب مدار همراه باشید.

پاپ آپ چیست

پاپ آپ(POP-UP) در واقع همان صفحات و پنجره هایی هستند که برای تبلیغات و اطلاع رسانی آنها در فضای اینترنت استفاده میشود. پاپ آپ  صفحه تبلیغاتی است که در برخی سایت ها نمایش داده می شود و گاها این تبلیغات موجب اذیت و نفرت کاربر از آن سایت می شود.
پاپ آپ چیست؟ POP-UP که به آن بالابر و یا واشو هم گفته می شود نوعی از تبلیغات اینترنتی می باشد که زمانیکه کاربر وارد سایتی می شود برای او باز میشود. از پاپ آپ می توان برای باز کردن یک سری اطلاعات در یک پنجره، باز کردن یک وب سایت در یک پنجره و برای دیگر اهداف در یک وب سایت استفاده کرد.

تاثیر تبلیغات پاپ آپ روی سایت

از دیدگاه افرادی که آشنایی زیادی با سئو ندارند شاید پاپ آپ تنها یک نوع تبلیغ باشد. اما از دید یک سئو کار حرفه ای زمانیکه کاربر بدون هیچ دلیلی از سایت خارج می شود باعث می شود که در رتبه وب سایت در الکسا تاثیر منفی بگذارد و همین یک اثر منفی از استفاده از کدهای پاپ آپ می باشد.

زمانیکه تبلیغات پاپ آپ در وب سایت شما توسط سیستم هایی مانند  Google AdSense و Google AdWords در صورتیکه از این دو سیستم استفاده می کنید مشاهده شود برای وب سایت شما جریمه در نظر گرفته می شود. این امر باعث می شود که از صفحه اول گوگل به علت جریمه شدن خارج شوید.

اما اگر شما یک سئو کار حرفه ای باشید به این موضوع کاملا آگاهی دارید که رضایت کاربران و خدمت کردن به آنها کسب بازدید از موتور های جست و جو و درآمد زایی از اهداف یک وب سایت معمولی می باشد و همین موضوع باعث می شود در مدت زمان کوتاه تعداد بازدیدکنندگان و رتبه الکسا سایت شما افزایش پیدا کند.

اکنون که متوجه شدید که پاپ آپ چیست لازم است کمی هم درباره مزایا و معایب پاپ آپ با هم صحبت کنیم که در ادامه به چند نمونه از معایب و مزایای پاپ آپ اشاره خواهیم کرد.

معایب پاپ آپ

پاپ آپ تبلیغاتی آزار دهنده است که با اولین کلیک کاربر در یک سایت چندین پیام تبلیغاتی باز می شود.

محتواهای پاپ آپ ممکن است دارای ویروس های خطرناک باشد.

روی تبلیغات پاپ آپ کنترل خاصی وجود ندارد.

تبلیغات پاپ آپ موجب می شوند که کاربران از سایت دور شوند و همچنین ادامه جستجو را برای آنها در سایت های اصلی از بین می برد.

پاپ آپ باعث می شود که کاربران از موضوع اصلی که در جستجوی آن بوده اند دور شوند.

باعث می شوند که رتبه و جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو کاهش پیدا کند و نتیجه ورودی شما در گوگل نیز کم شود.

با کم شدن رتبه و جایگاه شما در گوگل ممکن است سایت شما از صفحه اول گوگل نیز خارج شود و امکان قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را از دست بدهید.

مزایای پاپ آپ

شما با کمک پاپ آپ می توانید برای اهداف دیگری به جزء تبلیغات نیز استفاده کنید مثلا برای باز شدن صفحه اطلاعاتی که برای کاربران مفید است.

تبلیغات پاپ آپ بسیار سبک هستند و تاثیر زیادی در سنگین شدن سایت و طولانی شدن سرعت لود سایت ندارند .

تبلیغات پاپ آپ باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت شما زود افزایش پیدا کنند.

با زیاد شدن کاربران از طریق تبلیغات پاپ آپ رتبه الکسا سایت شما نیز افزایش پیدا می کند و این موضوع نشان دهنده اهمیت الکسا می باشد.

این تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات مقرون به صرفه تر است چون خیلی زودتر میتواند رتبه شما را افزایش دهد و بازدید کنندگان بیشتری را ارسال کند.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**