سئو و بهینه سازی وب سایت

توابع وردپرسی

توابع وردپرسی

توابع وردپرسی

امروز از سایت سئو و بهینه سازی وب سایت وب مدار در خدمت شما هستیم تا با یک موضوع مهم و مفید با عنوان توابع وردپرسی آشنا شویم.از آن جایی که وردپرس از پر طرفدارترین و محبوب ترین CMS ها در بحث بهینه سازی وب سایت می باشد پس ما نیازمند آن هستیم که بتوانیم کاملا به تمامی بخش های قالب وب سایت خود مسلط باشیم.برای این که بتوانیم در هر زمان در قالب خود تغییراتی ایجاد کنیم یا بخشی از آن را اصلاح کنیم ،ابتدا باید با توابع وردپرسی آشنا شویم. در این روز ها در بحث طراحی و کد نویسی راه های متنوعی ارائه شده که این کد نویسی ها از یک لحاظ معایب و از احاظ دیگر مزایایی دارند که مزایای آن سبک بودن کار و راحت قرار دادن آن در سایت می باشد و همچنین اگر به معایب آن بخواهیم  بپردازیم می توان به سخت بودن کد نویسی اشاره کرد که امکان اشتباه در کار وجود دارد. در این مقاله از سری آموزش های وردپرس قصد داریم به طور کلی با تابع پرکاربرد که در هسته وردپرس موجود است را توضیح دهیم.

لیست توابع وردپرسی به شرح زیر می باشد:

۱-توابع وردپرسی ضروری و با امکان نمایش به صورت ترکیبی : با بکار گیری از این توابع می توانید مشخصات مختلف سایت خود را نمایش دهید یا برگردانید که معمولا آن را می توان از بخش تنظیمات همگانی پنل وردپرس تنظیم کرد.

۲-توابع وردپرسی لیست ها و منو های افتادنی : به طور خلاصه در این بخش شما می توانید با استفاده از توابع زیر لیست ها ، برگه ها و فهرست های دلخواه را در هر جای سایت نمایش یا فراخوانی کنید

نکته : به صورت پیشفرض امکان درج لینک در CMS وردپرس غیر فعال است که برای فعال کردن این قابلیت کافیست کد زیر را در فایل function.php قالب خود اضافه کنید.

۳-توابع وردپرسی ورود و خروج : در بخش سوم که با عنوان توابع ورود و خروج تعریف شده است امکان آن برایتان فراهم می شود که بتوانید فرم ورود و خروج یا ثبت نام در قالب وب سایتتان را ایجاد کنید.

۴- توابع وردپرسی نوشته ها : توابعی که در این قسمت برایتان آورده ایم در واقع می توان گفت که بخش عمده ی هر قالب را تشکیل می دهد.شما با استفاده از این توابع می توانید محتویات ، عنوان پست، محل قرار گیری مطالب و … را مشخص کنید و نمایش دهید.نکته ای که وجود دارد توابع وردپرسی زیر باید در حلقه وردپرس (loop) قرار گیرد.

۵- توابع وردپرسی بند انگشتی : اگر کمی با پنل وردپرس کار کرده باشید در حین بارگذاری نوشته ها و برگه حتما قسمت چپ هر برگه یا نوشته که مربوط به تصویر شاخص می باشد را مشاهده کردید.شما با استفاده از توابع وردپرسی زیر می توانید سایز های تصاویر بند انگشتی را مشخص کنید.

توجه : برای استفاده از توابع بالا , باید حتما از قبل , تابع زیر را در فایل فانکشن اضافه نمایید .

۶-توابع وردپرسی فهرست و منو ها: توابع زیر برای نمایش فهرست های وب سایت می باشد

۷-توابع وردپرسی پیوندهای یکتا:شما عزیزان می توانید با استفاده از توابع وردپرسی زیر پیوند یکتای یک نوشته جهت استفاده در کدهای پی اچ پی یا فید خوان ها یا …. برگردانید.

۸-توابع گنجاندن و جایگذاری: شما می توانید با استقاده از توابع زیر بخش های مختلف سایت را در مکان های دلخواه فراخوانی کنید.

امیدوارم از این آموزش که از مجموعه سئو و بهینه سازی وب سایت خصوص توابع وردپرسی مطرح شد رضایت کامل داشته باشید.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**