سئو و بهینه سازی وب سایت

تولید محتوای موثر در سئو

تولید محتوا موثر در سئو

تولید محتوای موثر در سئو

امروز با مقاله ای کاملا مهم و اساسی در رابطه با سئو وب سایت در خدمت شما هستیم تا به طور دقیق تر با موضوع تولید محتوا که این روز ها برای موتور جستجو گوگل اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است را بررسی کنیم.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید راه های بسیار گوناگونی برای قرار گرفتن در صفحه ی اول گوگل وجود دارد که با انجام بعضی از آن کار ها به طور موقتی رشد خوبی خواهید داشت ولی شاید بعد از یه مدت دوباره با افت رتبه مواجه شوید .من در این مقاله قصد دارم شما را با یکی از روش های بدون هزینه و تست شده که برای گوگل نیز از دیرباز مهم بوده است، آشنا کنم.
گوگل عاشق محتوای جدید است در واقع سایت هایی را که به طور منظم آپدیت می شوند و محتوای جدیدی را انتشار می دهند دوست دارند.مخصوصا اگر یک سایت تازه تاسیس باشد.اما مسئله ای که وجود دارد نحوه ی تولید محتوا و انتشار آن بسیار مهم می باشد.شما با رعایت قواعد زیر در خصوص نوشتن محتوا به راحتی می توانید سایت خود را به صفحه اول و لینک های بالاتر نزدیک کنید.و اما نکات مهم در تولید محتوا:
از تولید محتوا کپی بپرهیزید
موتور های جستجو شدیدا به این موضوع حساس هستند و با الگوریتم های جدید به راحتی می توانند محتوای کپی شده از سایت های دیگر را تشخیص دهند.پس بهتر است فقط الگو بگیرید و از کپی بپرهیزید.
بک لینک داخلی فراموش نشود
یکی از راه هایی که باعث می شود کاربر بیشتر در سایت شما حضور داشته باشد ارتباط بین صفحات مختلف است.این موضوع نه تنها مورد پسند کاربران هست بلکه از نظر موتور های جستجو امری ارزشمند است.
غلط املایی و جمله بندی را دقت کنید
یک موضوع مهم که کاربر را در زمان خواندن یک مقاله آزار می دهد نداشتن جمله بندی مناسب است همچنین دقت در جملات از لحاظ دستوری و املایی بسیار حائز اهمیت می باشد.
متا تگ توضیحات
مسئله ای که شدیدا برای گوگل ارزش بالایی دارد بحث متا تگ توضیحات یا همان description برای مطالب است.دقت کنید حتما متا توضیحات را فراموش نکنید.حداکثر ۱۶۰ کاراکتر در نظر بگیرید و اهمیت آن از این جهت می باشد که کاربر قبل از کلیک بخش توضیحات مخصری که شما درباره مطلب داده اید را می خواند.
مقالات کوتاه ننویسید
سعی کنید هر کدام از مقالات وب سایت شما کوتاه نباشد. مثلا اگر درباره ی بهینه سازی وب سایت مطلبی را منتشر می کنید حداقل ۳۰۰ کلمه باشد و هر چه مطلب طولانی تر و جذاب تر باشد گوگل آن را بیشتر می پسندد.
عنوان جذاب و مرتبط بنویسید
در نوشتن عنوان محتوا بسیار دقت کنید. زیرا این عنوان است که کاربر را جذب می کند تا روی مطلب شما کلیک و بازدید کند.سعی کنید عنوان شما خیلی کوتاه یا خیلی طولانی نباشد و عنوان را کاملا مرتبط با موضوعی که راجع به آن بحث کرده اید انتخاب کنید.
بکاربردن برچسب ها
در انتها برای هر مقاله با توجه به حجم آن از تگ ها یا همان برچسب ها استفاده کنید.در انتخاب تگ ها سعی کنید کلمات و عباراتی را بکار ببرید که در متن شما آمده باشد.زیرا هر یک از این برچسب ها خود یک صفحه ی جداگانه را می سازد و هرچه تعداد صفحات شما بیشتر باشد تاثیر خوبی در سئو وب سایت شما دارد.
بکار بردن کلمات کلیدی
لیست کلماتی که می خواهید روی آن ها به رتبه های بهتری برسید را مشخص کنید. برای پیداکردن بهترین کلمات کلیدی می توانید از ابزار یا سایر ابزار ها استفاده کنید. بعد از آن تمرکز خود را در زمان نوشتن متن و تولید محتوا روی آن کلمات بگذارید.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

یک دیدگاه

  1. کوتاه کننده لینک گفت:

    سلام ممنونم از وب سایت مفید و عالیتون
    موفق باشید

**ایمیل شما منتشر نخواهد شد**