سئو و بهینه سازی وب سایت

جلوگیری از استفاده غیر مجاز منابع سایت با Hotlink Protection

جلوگیری از استفاده غیر مجاز منابع سایت با Hotlink Protection

جلوگیری از استفاده غیر مجاز منابع سایت با Hotlink Protection

امروز در خدمت شما همراهان عزیز هستیم با آموزش دیگری از سئو و بهینه سازی وب سایت در ارتباط با جلوگیری از استفاده غیر مجاز منابع سایت با Hotlink Protection .به امید آن که برایتان مثمر ثمر واقع شود.

Hotlink Protection چیست؟

Hotlink Protection از استفاده غیر مجاز منابع سایت جلوگیری می کند.
این قابلیت که به اسم های دیگری مانند inline linking و direct linking نیز شناخته می شود جهت جلوگیری از نمایش عکس‌هایی است که در وب سایت شما وجود داشته و توسط وب سایت های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی می‌توان از آن جهت جلوگیری از امکان دسترسی سایر افراد به فایل‌های حاوی کد مانند CSS یا JavaScript و همچنین جلوگیری از پخش فیلم‌های موجود در وب سایتتان توسط وب سایتهای دیگر استفاده نمود.
به عنوان مثال در بسیاری مواقع وب سایت های دیگر از وب سایت خود به عکس یا فایلی در وب سایت شما لینک مستقیم می دهند که با این کار هنگامی که بازدیدکنندگان به وب سایت طرف دوم مراجعه می کنند سایت شما عکس را آماده می سازد و این امر باعث دزدیده شدن پهنای باند هاست شما خواهد گردید. برای مقابله با این نوع سوء استفاده می توانید از ویژگی Hotlink Protection بهره ببرید به گونه ای که لینکهای سایت شما در وب سایت های دیگر باز نشده و در نتیجه پهنای باند هاست شما نیز از بین نرود.

۱٫ جلوگیری از Hotlink در فایل .htaccess

تنها نیاز است تا کدهای زیر را به فایل htaccess. سیستم مدیریت محتوا خود مانند وردپرس، جوملا، وردپرس و … در public_html اضافه کنید.
ابتدا وارد هاستتان شوید بر روی public_html کلیک نمایید. پس از آن می توانید فایل htaccess. را edit و کدهای زیر را اضافه کنید.

Hotlink Protection (1)

Hotlink Protection (2)

۲٫ جلوگیری از Hotlink در cPanel

برای فعال کردن Hotlink Protection ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل خود شوید و سپس مانند تصویر از قسمت security روی گزینه Hotlink Protection کلیک کنید.

Hotlink Protection (3)

سپس با توجه به تصویر مراحل زیر را طی نمایید:
۱٫ بر روی گزینه Enable کلیک نمایید.
۲٫ در قسمت List the URLs to which you wish to allow access آدرس وب سایت‌هایی که قصد دارید Hotlink Protection بر روی آن‌ها فعال شود را وارد نمایید. برای مثال اگر نام دامنه شما webmadar.ir باشد قرار دادن لینکهای http://webmadar.ir و http://www.webmadar.ir در مورد نظر ضروری می باشد. اگر سایت های دیگری هم هست که می خواهید به فایل های شما دسترسی داشته باشند به لیست بالا اضافه می کنید.
۳٫ سپس در قسمت Block direct access for these extensions فرمت فایل هایی که می خواهید در سایتهای دیگر نمایش داده نشوند را در وارد نمایید. این فرمت ها معمولا مربوط به عکس ها و فایل های چند رسانه ای از قبیل ویدئو و … و به صورت jpg,jpeg,gif,png,bmp می باشند. با استفاده از کاما
می توانید فرمت های مورد نظر را از هم جدا نمایید. سپس چک باکس مربوطه را تیک بزنید.
۴٫ چنانچه می‌خواهید امکان مشاهده عکس‌های Hotlink شده از طریق لینک‌های مستقیم فراهم شود لازم است تیک گزینه Allow direct requests را فعال سازید.
۵٫ در قسمت Redirect request to this URL آدرسی را که تمایل دارید سایت های بلاک شده به آن ریدایرکت شوند را وارد نمایید.
۶٫ در انتها بر روی دکمه ی submit کلیک نمایید.
نکته مهم: چنانچه پس از فعال کردن Hotlink Protection و اعمال تغییرات مورد نظر، بر روی گزینه Disable کلیک نمایید، تمامی آدرس‌های وارد کرده در لیست URLs to which you wish to allow access list حذف می‌شوند؛ لذا پیشنهاد اکید می‌شود که اطلاعات وارد کرده در لیست مذکور را پیش از Disable نمودن Hotlink Protection در سیستم خود ذخیره نمایید.

Hotlink Protection (4)

امیدوارم این مبحث از سئو و بهینه سازی وب سایت نیز مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

2دیدگاه

  1. idealprinting.ir گفت:

    سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  2. دانلود پروژه آماده افتر افکت گفت:

    سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

**ایمیل شما منتشر نخواهد شد**