سئو و بهینه سازی وب سایت

رنگ مناسب وب سایت

website color

رنگ مناسب وب سایت


سئو و بهسنه سازی وب سایت وب مدار – انتخاب رنگ مناسب سایتی کی از راه هایی که به بهبود سئو سایت شما کمک می کند انتخاب رنگ مناسب سایت است زیرا کاربران در بدو ورود خود به وب سایت شما چیزی که توجهشان را جلب می کند طراحی و رنگ سایت است.

اگر جزء همراهان همیشگی سئو و بهسنه سازی وب سایت وب مدار بوده باشید و مقاله قبلی ما را درباره طراحی شکل ظاهری سایت در مطلب UI چیست؟ مطالعه کرده باشید تا حدودی با این موضوع آشناشده اید که شکل ظاهری وب سایت ها برای کاربران نیز اهمیت دارد. یکی از مواردی که برای کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند می تواند دارای اهمیت باشد انتخاب رنگ مناسب سایت است که در زمان ورود کاربران به وب سایت نظر آنها را متوجه خود می کند. در مطلب امروز می خواهیم درباره انتخاب رنگ مناسب سایت اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم تا در بهبود و بهینه سازی وب سایت شما راهنمای شما باشد.

UI چیست

به شکل ظاهری و دیداری سایت که کاربران آن را مشاهده می کنند  UI می گویند. User Interface یا همان UI یکی از اصطلاحات مهم سئو می باشد. از وظایف و کارهای که UI انجام میدهد یکپارچه سازی طراحی و عوامل طراحی سایت می باشد.

انتخاب رنگ مناسب سایت

از مهم ترین کارهایی که برای طراحی سایت ها یک طراح سایت باید به آن توجه داشته باشد انتخاب رنگ مناسب سایت است. این موضوع می تواند یک راه حل برای این باشد که بتوانید از رقبای خود پیشی گرفته و رتبه و جایگاه خود را در نتایج جستجو گوگل بهتر کنید. انتخاب رنگ مناسب سایت باید به حرفه و نوع کسب وکار شما نیز نزدیک باشد.
تعیین رنگ بندی سایت در اولین مرحله انتخاب یک رنگ اصلی به عنوان پایه رنگهای شما است. برای انتخاب رنگ مناسب سایت راه های بسیای وجود دارد که یکی از آن راه ها این است که برای بهبود و بهینه سازی سئو سایت خود و برای حفظ رتبه و جایگاهتان در گوگل می توانید انجام دهید این است که با یک طراح گرافیک مشاوره کنید و از راهنمایی آن برای انتخاب رنگ مناسب سایت کمک بخواهید. شما باید هارمونی رنگ ها را در طراحی سایت خود رعایت کنید.

نکاتی که باید در رنگ بندی سایت در نظر گرفته شود

برای داشتن وب سایت موفق با ترافیک بالا باید سلایق شخصی خود را نادیده بگیرید و برای اینکه بتوانید رتبه و جایگاه بهتری نسبت به رقبای خود داشته باشید چند نکته را برای انتخاب رنگ مناسب سایت باید در نظر داشته باشید که عبارتند از: استفاده از پالت رنگ های همگون، ایجاد یک کنتراست قوی بین پس زمینه و متن، استفاده از سه رنگ مختلف، ملت ها و رنگ ها و انتخاب رنگ مناسب سایت به منظور انتقال هدف وب سایت به کاربران. رعایت موارد و نکات گفته شده به شما کمک می کند تا وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که کاربران شما در زمان ورود به سایت از مشاهده آن لذت ببرند و وب سایت شما را به دیگران نیز معرفی کنند و همین امر باعث می شود ترافیک وب سایت شما بالا رفته و در نتیجه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای شما تا حدی آسان تر و بهتر شود.

سایت های مفید برای انتخاب رنگ مناسب سایت

برای انتخاب رنگ مناسب سایت می توانید از سایت های زیر نیز کمک بگیرید تا وب سایتی کار آمد را طراحی کنید.

  • culer
  • Colr.org
  • Colour Lovers
  •  ۴۰۹۶ Color Wheels
  • Color Palette Generator
  •  Sphere
  • color blender
  • colourco.de

مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**