سئو و بهینه سازی وب سایت

ساختار فریمورک AMP گوگل و تاثیر آن در سئو

accelerated mobile pages seo

ساختار فریمورک AMP گوگل و تاثیر آن در سئو

امروز در خدمت شما همراهان عزیز سایت وب مدار هستیم با یکی دیگر از خصوصیات جدید گوگل در سئو و بهینه سازی وب سایت بنام AMP ، AMP یا Accelerated Mobile Page به معنی افزایش سرعت لود شدن صفحات در دستگاه های موبایل می باشد. پروژه AMP یک فریم ورک جدید و متن باز است که به طور کامل از فناوری های موجود در وب ساخته شده است. این پروژه که به وسیله گوگل و توییتر انجام شده است، به برنامه نویسان کمک می کند صفحات HTML با حجم کم ایجاد کنند. این کد ها به راحتی در صفحات موبایل لود می شوند، تا با لود سریع محتوای صفحات وب به راحتی برای کاربران قابل مشاهده باشد.
AMP در سال ۲۰۱۶ ارائه شد و هدف آن پاسخگویی هر چه بهتر به بیش از نصف کاربران وب گرد یعنی کاربران دستگاه‌های موبایل بود.
این پروژه با مشارکت شرکت‌های بزرگی نظیر شرکت‌های زیر در حال پیاده سازی است :
WordPress وردپرس: توسعه دهنده سیستم مدیریت محتوای WordPress
Pinterest پینترست: شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری فعالیت های طراحی
APPLE اپل: کمپانی بزرگ تولید کننده محصولات کامپیوتری و موبایلی
LinkedIn لینکدین: بزرگترین شبکه اجتماعی متخصصان
و شرکت‌های دیگری که در این پروژه از گوگل حمایت کرده اند.
آیا استفاده از AMP در صفحات وب سایت ضروری می باشد ؟
اگر می خواهید طبق تکنولوژی و علوم روز وب سایت خود را طراحی نمایید و کاربران گوشی های هوشمند را از لحاظ سرعت بارگذاری راضی نگه دارید می توانید از AMP استفاده نمایید.
آیا استفاده از AMP باعث افزایش چشمگیر سئو یا همان بهینه سازی وب سایت خواهد شد ؟
به خاطر داشته باشید که هرچند Accelerated Mobile Pages سرعت بارگذاری صفحات وب را افزایش می دهد و از این جهت در بهبود سئو سایت مهم است اما نسبت به سایر فاکتورهای بهینه سازی سایت از اولویت خاصی برخوردار نیست و فقط می توان آن را به عنوان یکی از تاکتیک های سئو مد نظر قرار داد. ضمنا امکان بالارفتن اهمیت و الویت آن در سال های آینده وجود دارد .
چگونه وب سایت خود را با AMP یکسان سازی کنیم :
در مرحله اول شما باید صفحات AMP سایت خود را بسازید و صفحه سایت خود را بر اساس استاندارد های AMP طراحی کنید. شما به راحتی می توانید با ابزار developer tools گوگل کروم از استاندارد کدهای خود بر اساس فریم ورک AMP آگاه شوید. پلاگین های وردپرس که برای ایجاد صفحات AMP نوشته شده اند به شما کمک می کنند به راحتی صفحات داینامیکی بر مبنای استاندارد های AMP بسازید.
شما با مراجعه به وب سایت رسمی AMP یا صفحه رسمی AMP بر روی Github می توانید در راستای بهینه سازی صفحات سایت خود بر مبنای این فریم ورک گام بردارید.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**