سئو و بهینه سازی وب سایت

معرفی متاتگ های مخصوص شبکه های اجتماعی

متاتگ شبکه های اجتماعی

معرفی متاتگ های مخصوص شبکه های اجتماعی

امروز در خدمت شما هستیم با آموزش و معرفی متاتگ های مخصوص شبکه های اجتماعی که تاثیر مفیدی در سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت شما دارند.
وقتی کاربری قصد به اشتراک گذاری یک لینک از پست های وب سایت شما در شبکه های اجتمایی مانند Google Plus و یا Facebook را داشته باشد , آنجاست که این متاتگها برای شما و وب سایت شما نقش اساسی را ایفا می کنند .
شبکه های اجتماعی , مطالب مهم مربوط به آن لینک از وب سایت شما ( از جمله عنوان , توضیح مختصر , عکس , تاریخ انتشار و … ) را از روی این متاتگ ها برداشته و منتشر میکنند و در صورت عدم وجود این متاتگ ها , شکل ظاهری پست منتشر شده بسیار بد فرم و ناقص خواهد بود .

متاتگ های OpenGraph

og:local در این متاتگ باید زبان و کشور سایت خود را مشخص کنید . برای ایران مقدار را باید fa_IR باید درج کنید.
og:type در این متاتگ باید نوع وب خود اعم از وبلاگ یا سایت بودن آن را مشخص کنید . باید از کلمات انگلیسی یعنی blog و article و profile و … استفاده نمایید.
og:title در این متاتگ باید عنوان صفحه یا مطلب درج شود. باید تگ مربوط به (عنوان پست و صفحه) را در سرویس وبلاگدهیتان یا سیستم مدیرت محتوایتان را داخل این متاتگ وارد کنید.
og:description در این متاتگ توضیحات پست یا صفحه باید درج شود که مانند مورد قبل باید از تگ مربوط به سیستم مدیریت محتوا یا سرویس وبلاگدهی مربوط به توضیحات پست استفاد کنید.
og:url در این متاتگ باید آدرس صفحه جاری یا مطلب درج شود که مانند مورد های قبل باید از تگ مربوطه استفاده کنید.
og:site_name در این متاتگ باید عنوان کلی سایت خود را درج نمایید.
og:image در این متاتگ نیز باید ادرس تصویر شاخص صفحه یا همان مطلب مربوطه درج شود ، که همانند مورد های قبل باید از تگ مربوطه استفاده شود.
og:see_also در این متاتگ نیز میتوانید لینک پست مشابه یا پیشنهادی خود را درج نمایید.

متاتگ های Twitter Cards

twitter:card نوع لینک را در این متاتگ تعیین کنید . به صورت معمولی باید روی summary تنظیم گردد ولی میتوانید از مقادیر large یا image نیز استفاده نمایید.
twitter:title در این متاتگ باید عنوان صفحه یا مطلب درج شود. باید تگ مربوط به (عنوان پست و صفحه) را در سرویس وبلاگدهیتان یا سیستم مدیرت محتوایتان را داخل این متاتگ وارد کنید.
twitter:description در این متاتگ توضیحات پست یا صفحه باید درج شود که مانند مورد قبل باید از تگ مربوط به سیستم مدیریت محتوا یا سرویس وبلاگدهی مربوط به توضیحات پست استفاد کنید.
twitter:url در این متاتگ باید آدرس صفحه جاری یا مطلب درج شود که مانند مورد های قبل باید از تگ مربوطه استفاده کنید.
twitter:site در این متاتگ باید عنوان کلی سایت خود را درج نمایید.
twitter:image:src در این متاتگ نیز باید ادرس تصویر شاخص صفحه یا همان مطلب مربوطه درج شود ، که همانند مورد های قبل باید از تگ مربوطه استفاده شود.
twitter:creator در این متاتگ نام نویسنده پست را درج کنید .
twitter:domain در این متاتگ آدرس صفحه اصلی یا دامنه خود را درج نمایید .

متاتگ های Schema.Org و markup :

[pageType] در این متاتگ باید نوع وب خود را مشخص کنید . میتوانید از مقادیر Article و Blog و Book و Event و LocalBusiness و Organization و Person و Product و Review استفاده نمایید.
name در این متاتگ باید عنوان صفحه یا مطلب درج شود. باید تگ مربوط به (عنوان پست و صفحه) را در سرویس وبلاگدهیتان یا سیستم مدیرت محتوایتان را داخل این متاتگ وارد کنید.
description در این متاتگ توضیحات پست یا صفحه باید درج شود که مانند مورد قبل باید از تگ مربوط به سیستم مدیریت محتوا یا سرویس وبلاگدهی مربوط به توضیحات پست استفاد کنید.
image در این متاتگ نیز باید ادرس تصویر شاخص صفحه یا همان مطلب مربوطه درج شود ، که همانند مورد های قبل باید از تگ مربوطه استفاده شود.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**