سئو و بهینه سازی وب سایت

رپورتاژ: چگونه با چند ترفند ساده همیشه خانه ای مرتب داشته باشیم؟

معماری

رپورتاژ: چگونه با چند ترفند ساده همیشه خانه ای مرتب داشته باشیم؟

در عصر امروز که معماری Architecuter خانه ها به گونه ای است که منازل مسکونی کوچک و تا حد زیادی شبیه به یکدیگر ساخته می شود و بیشتر شبیه یک جای خواب است تا محل دلنشینی برای زندگی، همچنین از آنجایی که اوضاع اقتصادی جامعه به گونه ای است که زن و مرد پا به پای یکدیگر در خارج از منزل کار می کنند و زمان زیادی برای مرتب کردن و رتق و فتق امور باقی نمی ماند، مرتب و تمیز بودن همیشگی خانه از اهمیت زیادی برخوردار می شود.

در اینجا ما با شما هستیم تا با چند روش ساده خانه هایی همیشه تمیز و مرتب داشته باشیم!

خرید وسایل لوکس همیشه دلیلی بر داشتن یک خانه تمیز و دوست داشتنی نیست. شما خانواده های مرفه زیادی را می شناسید که با وجود انواع و اقسام خانه های شیک و وسایل زندگی پر زرق و برق و استفاده از معماران مطرح و بزرگ برای ساخت خانه هایشان اما خانه هایی نامرتب و خسته کننده دارند. همچنین کمتر کسی است که دوست داشته باشد آخر هفته و روزهای تعطیل خود را به تمیز کردن خانه بپردازد. سوال این است که برای جلوگیری از این مشکل چه کاری باید انجام دهیم.

. راه حل اول این است هر چیزی را که به مدت طولانی از آن استفاده نکرده اید و به نظر خودتان قرار هم نیست که استفاده کنید دور بریزید یا به دیگران ببخشید تا آنها استفاده کنند. انباری خانه ها را تمیز کنید و کلیه دور ریختنی ها را دور بریزید و جا برای خرید وسایل نو یا مرتب کردن وسایل قدیمی که روی هم تلنبار شده اند، داشته باشید.

. برای هر یک از وسایل جای مخصوص به خود داشته باشید. به عنوان مثال اسباب و وسایل کودکان و بزرگسالان را در قفسه ها و کمدهای جدا از یکدیگر قرار دهید و این قفسه ها را یا با چسباندن برچسب یا با استفاده از رنگ های متفاوت از یکدیگر جدا کنید به صورتی که هر شخص بداند کدام قفسه مربوط به کیست. اسباب و وسایلی که برای مهمان در نظر گرفته اید نیز در جای جداگانه ای قرار دهید.

. هر وسیله یا لباسی را که بر می دارید بعد از استفاده بلافاصله در سر جای خود قرار دهید.

برای مرتب کردن خانه از یک گوشه شروع کنید و هر گوشه را که به صورت کامل تمیز کردید به سراغ قمست دیگر اتاق بروید. تا حد امکان از خرید وسایل اضافی برای خانه هایتان خودداری کنید. هنگام خرید یک وسیله جدید با خود بگویید که آیا یه این وسیله احتیاج دارم یا می خواهم خرت و پرتی به وسایل قدیمی خود اضافه کنم. به این ترتیب برای خرید تصمیم درست تری می گیرید.

به جای صرف هزینه های اضافی برای طراحی داخلی منازلتان وسایل یا وسایل خش شده را خودتان با رنگ های زیبا و جذاب سال رنگ آمیزی کنید.

از بقیه اعضای خانواده بخواهید که در مرتب کردن خانه به شما کمک کنند و همچنین به آنها مخصوصا به کودکان یاد بدهید که وسایل شخصی خود را پس از استفاده جمع آوری نمایند.

سعی کنید کتاب ها و مصاحبه های خانم های خانه دار حرفه ای و موفقی را بخوانید که هم به امور منزل رسیدگی می کنند و هم شغلی در خارج از خانه دارند اما همیشه نظم و انضباط را رعایت می کنند و به این ترتیب از آنها ایده بگیرید.

حمام و سرویس بهداشتی را بلافاصله بعد از استفاده تمیز کنید. سینک ظرفشویی را همیشه تمیز و خشک نگه دارید.

کتاب ها و مجلات را سر جای خود قرار دهید. هر گونه کاغذ اضافی را دور بریزید و مطالب مهمی که روی کاغذ های مختلف به صورت پراکنده نوشته اید را در یک دفتر مناسب بنویسید.

با رعایت این مطالب می توانید امید داشته باشید که به زودی همیشه خانه هایی مرتب و تمیز خواهید داشت و به جای صرف زمان زیاد برای تمیزی منزل مسکونی می توانید زمان بیشتری را به رسیدگی به خود و علاقمندیهایتان اختصاص دهید.


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

یک دیدگاه

  1. تور ترکیه گفت:

    عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید
    شما

**ایمیل شما منتشر نخواهد شد**