سئو و بهینه سازی وب سایت

Keyword Stuffing کیورد استافینگ چیست

Keyword Stuffing

Keyword Stuffing کیورد استافینگ چیست

Keyword Stuffing (کیورد استافینگ) کلمات کلیدی هستند که به طور مکرر در یک متن تکرار می شوند. استفاده از Keyword Stuffing ممکن است برای مدت زمانی سایت شما را در بهترین موقعیت قرار دهد اما با گذشت زمان دیگر موتورهای جستجو بر وفق مراد شما نخواهند بود.

در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ میلادی تکرار کلمات کلیدی در متن بر سئو تاثیر گذار بود. اما با گذشت زمان الگوریتم های تیز بین گوگل مانند الگوریتم پاندا تمامی کارهای مصنوعی و بهینه شده سایت ها را مورد بررسی قرار می دهند و با  keyword stuffing (کیورد استافینگ) مبارزه می کنند.

Keyword Stuffing چیست

استفاده بیش از حد و تکراری از کلمات یک روش قدیمی و رایج برای معرفی کلمه کلیدی هدف به ربات های گوگل است که اصطلاحا keyword stuffing گفته می شود.در روش keyword stuffing باتکرار کردن یک کلمه و یا عبارت مشخص در متن صفحات، عنوان ها، توضیحات متا و یا لینک های داخلی شانس  قرار گرفتن در صفحه اول گوگل  را برای سایت خود افزایش خواهید داد.

Keyword Stuffing چیست؟ کیبورد استافینگ یکی از تکنیک ها برای سئو وبهینه سازی سایت است. که قبل ها توسط وبمستران استفاده می شد تا با کمک آن بتوانند به هدف خود که کسب رتبه و جایگاه مناسب در گوگل است دست یابند. در عمل این روش موجب افزایش چگالی کلمه کلیدی هدف در صفحه شده و به ظاهر کمک میکند گوگل متوجه موضوع صفحه شود. این تکنیک طی چند سال اخیر بسیار کارآمد بوده و با وجود ابزارهای آنالیز سئو مانند افزونه Yoast استفاده از آن بسیار منطقی و درست به نظر میرسد.

جایگزین مناسب برای keyword stuffing

گوگل در تلاش است به جای توجه به کلمه کلیدی و تکرار آن در صفحه بدهد. بیشتر ازکیفیت محتوا و مفهوم کلیدی برای انتخاب جایگاه در نتایج گوگل استفاده کند. در ادامه می خواهیم به چند نمونه از روش های جایگزین برای keyword stuffing اشاره کنیم:

  • از کلمات هم خانواده و یا هم معنی استفاده کنید
  • استفاده از عبارت های توصیفی که همان مفهوم را انتقال می دهد
  • از عبارت های معادل انگلیسی استفاده کنید
  • با استفاده از عبارت های طولانی و ترکیب های متنوع لینک سازی کنید
  •  موضوعات حاشیه ای که ارتباط معنایی مستقیم با موضوع دارند را بیان کنید

چرا Keyword Stuffing برای سئو وب سایت بد است

شاید با خواندن مطالب بالا این سئوال برای شما پیش آمده باشد که استفاده از Keyword Stuffing برای سئو سایت بد است؟ شما در جایگاه مدیر وب سایت همیشه باید این مسئله را در نظر داشته باشید که محتواهایی که د روب سایت خود انتشار می دهید باید با هدف آموزش، اطلاع رسانی، معرفی خدمات و ارتباط با خوانندگان وکاریران باشد. طبیعتا زمانی که صفحات شما پر باشد از کلمات تکراری بی جا از هدف های ذکر شده دور خواهید شد. و این به این معناست که شما به جای اینکه برای خوانندگان واقعی سایت خود مطلب منتشر کنید بیشتر دارید برای موتورهای جستجو مطلب می نویسید. که نتیجه آن یک تجربه کاری بد است که برای بازدیدکنندگان وب سایت خود ایجاد کرده اید، و این موضوع باعث می شود که بازدید کنندگان و خوانندگان سایت خود را از دست بدهید


مجید پورسادات
مدرس دوره ciw و سئو و بهینه سازی وب سایت مجتمع فنی تهران طراح و برنامه نویس وب و سئو کار

بدون دیدگاه

    **ایمیل شما منتشر نخواهد شد**